Kominek w rurce

Pomysłów na kominki wiszące z sufitu już kilka widziałem. Najczęściej do rury kominowej mocowany jest wtedy odpowiednio ukształtowany kominek z otwartą komorą spalania.

Ale pomysł, by zrobić kominek we wnętrzu odpowiednio ukształtowanej rury kominowej, to widziałem po raz pierwszy. Dlatego uznałem, że muszę Wam to pokazać na łamach tego serwisu.

Jak widać, tu mamy do czynienia ze stalowym przewodem kominowym, przymocowanym do stropu. Prawdopodobnie jest to komin dwupłaszczowy, izolowany cieplnie, w przeciwnym wypadku pomieszczenie byłoby bardzo szybko i intensywnie przegrzewane. Średnica zewnętrzna przewodu jest stała na całej jego długości i wynosi 406 mm. Od zewnątrz jest wykończony czarną farbą, odporną na wysokie temperatury.

W odgiętym odcinku przewodu umieszczono zaś komorę spalania, ruszt i popielnik. Dostępny jest w dwóch wersjach: stałej i obrotowej. Wersja obrotowa montowana w środku pomieszczenia może obracać się pod kątem 360 stopni, lub 180 stopni, jeśli zostanie zamontowana przy ścianie. Waży (wraz z kominem o długości dostosowanej do pomieszczenia wysokiego na 270 cm) aż 240 kg. Palenisko zamknięte jest drzwiczkami z żaroodpornego szkła.

Osobiście bym się na taki kominek nie zdecydował, ale przyznać muszę, że robi wrażenie!

 

Source: archiproducts.com via Archiproducts .com on Pinterest

Wpis przypisany do kategorii: Aranżacja kominków. Hasła tematyczne: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*