Kominek z obudową z kamieni

Wpadłem dziś na Pintereście na fajny przykład jak można wykonać obudowę kominka z kamieni. Nie polnych, tylko dość regularnych, w zasadzie obudowę tę można w pewnym sensie porównać do wymurowanej z cegieł.

Co mi się bardzo podoba, to masywna konstrukcja tej obudowy kominkowej, sprawiająca wrażenie, jakby to na niej opierała się cała konstrukcja dachu. Którą zresztą też widać jak na dłoni, bowiem nad parterem tego domu nie ma stropu.

Zresztą, co ja będę opowiadać, sami zobaczcie…

O ile się nie mylę, mamy tu do czynienia z kominkiem z wkładem, który następnie został obudowany w taki dość atrakcyjny sposób.

Jestem przekonany, że ta ilość masy akumulacyjnej długo się będzie nagrzewać, ale jednocześnie bardzo długo będzie trzymać ciepło. Zresztą w takiej obudowie kominkowej oprócz samego przewodu dymowego (komina), można jeszcze zmieścić np. spory zasobnik ciepła. Jeśli kominek, który widzimy, ma płaszcz wodny, takie rozwiązanie mogłoby być całkiem niegłupie…

Nie do końca podobają mi się tylko te paprotki na półce nad kominkiem…

Source: google.com.au via Kim on Pinterest

Wpis przypisany do kategorii: Aranżacja kominków. Hasła tematyczne: .

2 komentarze

  1. Klaudia pisze:

    Mi się bardzo podoba ta aranżacja. Wnosi ona ogromną siłę do tego przytulnego pomieszczenia. Paprotki na półce nad kominkiem też mi się nie podobają i generalnie długo one tam nie przetrwają, osobiście postawiłabym zdjęcia bądź świece..

  2. Klaudia pisze:

    Mi się bardzo podoba ta aranżacja. Wnosi ona ogromną siłę do tego przytulnego pomieszczenia. Paprotki na półce nad kominkiem też mi się nie podobają i generalnie długo one tam nie przetrwają, osobiście postawiłabym zdjęcia bądź świece..jakiekolwiek kwiaty na kominku nie wyglądają dobrze..
    A co do kamienia to widziałam też taki w stylu jasnym i całkiem sympatycznie to wygląda do ciemnych ścian.
    Projekt ten jest bardzo dobry, można wprowadzać indywidualne, drobne, kosmetyczne zmiany. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*