Nowoczesne kominki

W nowocześnie urządzonym wnętrzu z pewnością nie można umieścić sprzętów, które nie będą do tego stylu pasować. Można tam więc zamontować nowoczesne kominki, o nowoczesnej formie.

Co ciekawe, pod tym pojęciem mieści się naprawdę mnóstwo urządzeń, różnego rodzaju. Pokażmy zatem kilka przykładów. Będą to jednak raczej przykłady nowoczesnych obudów i aranżacji kominków, bo to nich właśnie zależy, jak kominek będzie wyglądać. Sam wkład kominkowy ma pod tym względem znaczenie drugorzędne.

Na pewno nowoczesnym nie będzie prosty, murowany kominek z otwartym paleniskiem. Takich urządzeń się już raczej nie stosuje. Choć ascetyczne materiały budowlane, jak np. surowy, niczym nieotynkowany beton, mogą posłużyć do wykonania obudowy kominkowej. Wtedy kominek umieszczony w ścianie, dodatkowo wykończony stalą lub chromem, będzie do niego doskonale pasować.

Ale za nowoczesny z pewnością można uznać także ten kominek widoczny na powyższej fotografii. Nie dość, że wcale nie posiada obudowy, ani nawet szyb, to jeszcze wykorzystuje do spalania biopaliwo lub gaz ziemny. Ze zdjęcia nie potrafię tego odczytać, ale na pewno nie jest to kominek tradycyjny, na drewno.

Tylko trzeba uczciwie powiedzieć, że taki kominek będzie tylko ładnie wyglądać, ale ciepła do pomieszczenia zbyt dużo nie dostarczy. Nie da się go też wykorzystać do ogrzewania całego domu.

Dlatego lepiej już zdecydować się na zwykły wkład kominkowy, z płaszczem lub bez, a potem odpowiednio go obudować, w nowoczesnej formie. Może to być wkład panoramiczny, trójstronny, dwustronny albo choćby taki z szybą pryzmatyczną. Wszystkie te urządzenia to bardziej nowoczesne kominki, niż takie z prostą, pojedynczą szybą.

No i ten kominek w rurce, który opisywałem niedawno, z pewnością jest nowoczesny!

Tylko taki kominek ma sens wyłącznie w przypadku, w którym całe wnętrze urządzone jest w ten sam sposób. Bez tego cały jego urok będzie wyglądać cokolwiek dziwnie, na tle tradycyjnych materiałów wykończeniowych i typowego układu elementów dekoracyjnych.

Source: Uploaded by user via kalina on Pinterest

Wpis przypisany do kategorii: Aranżacja kominków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*