Zagospodarowanie wnęki obok kominka

Niemal w każdym domu znajdzie się sporo wolnego, niewykorzystanego miejsca. Te puste przestrzenie przy odrobinie wyobraźni można pozamieniać w praktyczne wnęki.

Najczęściej wnęki znajdują się po obu stronach kominka. Zajmują one sporo miejsca, najczęściej od podłogi do sufitu. Wnęki te można zabudować półeczkami, tworząc w ten sposób miejsce na domową biblioteczkę.

Najwyższą półek można wykorzystać jako zamykaną szafkę, w której można przechowywać różne przedmioty, jak np. gry oraz drobiazgi, z których nie korzystamy na co dzień.

Ważne jest, aby przy zabudowywaniu wnęk półkami dokładnie dopasować wymiary półek do wnęki. Zbyt wąskie półki, lub te, które wystają poza lico ściany, nie wyglądają zbyt dobrze. Zabudowane półkami wnęki, znajdujące się w mieszkaniach, można również wykorzystać jako miejsce służące do wyeksponowania rodzinnych zdjęć lub swej kolekcji, np. porcelanowych figurek.

Ciekawym rozwiązaniem może być również budowanie pawlaczy nad drzwiami. Takie dodatkowe „kieszonki” z pewnością przydadzą się do przechowywania wielu lżejszych, a zajmujących sporo miejsca drobiazgów.

A jeśli komuś taki pomysł się średnio podoba, zawsze można całą wnękę zająć na przechowywanie drewna kominkowego, by dosychało w ogrzewanym salonie.

Wpis przypisany do kategorii: Aranżacja kominków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*