Czapki kominkowe

Deszcz padający do wewnątrz komina często powoduje zmniejszenie ciągu paleniskowego. To nie jedyny powód, dla którego warto tego unikać. Jest to istotne także dlatego, że trzeba zapobiegać przeciekaniu wilgoci i wody do wewnątrz budynku, przeciekaniu ścian komina do wewnątrz domu.

Czapki kominkowe wyglądają estetycznie, a w dodatku są bardzo praktyczne, minusem może być jedynie ograniczenie przepływu powietrza, jednak ograniczenie to występuje jedynie w przypadku złego dopasowania rozmiaru czapki do otworu kominowego.

Czapka kominkowa nie powinna zakrywać całości otworu kominowego, musi być ruchoma i właściwie zamontowana. Zalet czapki jest wiele, dlatego nawet jej cena nie gra większej roli w zderzeniu z korzyściami płynącymi z jej zastosowania na dachu.

Należy pamiętać że czapka powinna wystąpić oddzielna nad każdym otworem kominowym nie tylko nad tym najbardziej używanym, warto również zastosować czapki na kominach wentylacyjnych.

Częstym powodem zatkania komina są wpadające przedmioty jak gałęzie podczas wichury lub niewielkie ptaki, a nawet koty, czapka chroni przed takimi sytuacjami zakrywając otwór komina.

Wpis przypisany do kategorii: Instalacja kominków. Hasła tematyczne: .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*