Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?

Wielkimi krokami zbliża się do naszego kraju zima. Prawdopodobnie jak zwykle zaskoczy ona drogowców i Urzędy Miast. Kierowcy również mogą być zdziwieni nadejściem śniegu w grudniu. Jest jednak grupa osób, która nadejściem zimy się nie przerazi.

Ci, którzy mają własne domy i chcą je ogrzać, najprawdopodobniej już dawno zainwestowali w ekogroszek, czyli po prostu węgiel. Powszechnie wiadomo, że latem ceny węgla znacznie spadają. Spowodowane jest to niskim popytem.

Wiele osób korzysta z tego, że o tej porze roku można zakupić materiał grzewczy taniej i już zawczasu zaopatruje się w węgiel, ekogroszek lub drewno kominkowe zależnie od tego, jaki piec centralnego ogrzewania posiada. To nieważne, że zamrażają swoje pieniądze w czymś, z czego nie skorzystają przez pół roku, bo i tak i tak nie ominie nas przymus zakupu węgla. Wystarczy przesunąć po prostu swoje priorytety finansowe i zakup w zimie potraktować, jak krótkoterminową lokatę.

Jeśli zależy Ci na jeszcze większych oszczędnościach, spróbuj zmienić kocioł centralnego ogrzewania na taki, który będzie spalał tańszy i bardziej wydajny opał. Węgiel ekogroszek to bardziej ekonomiczna forma paliwa grzewczego niż to, które występuje pod postacią dużych bryłek. Co prawda ma swoje wady takie, jak niższa kaloryczność, jednak wiele pieców obsługuje tylko ten jeden rodzaj węgla. Pali on się dłużej i łagodniej, przez co nie jesteśmy zmuszeni odwiedzać tak często kotłowni.

Oszczędzanie na opale nie musi wcale wiązać się z siedzeniem w zimnie zawsze wtedy, gdy temperatura na dworze spada. Wystarczy pomyśleć i z głową zaplanować swoje wydatki, a jeśli mamy taką możliwość, zakupić kocioł CO, w którym można spalać najbardziej ekonomiczne formy opału.

Albo kominek — i spalać w nim drewno. 😉

Wpis przypisany do kategorii: Pozostałe informacje o kominkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*