Kominki powietrzne

Decydując się na kominek w domu warto zastanowić się nad jego zastosowaniem. Jedną z najczęstszych potrzeb ludzi, którzy się na nie decydują jest chęć dogrzania się w chłodne zimowe wieczory, a nie tylko chęć posiadania ładnego palenisko w salonie.

Mało kto wie, że oprócz nagrzania siebie od buchającego ciepła, możemy zainstalować kominki z DGP, czyli z dystrybucją gorącego powietrza. Kominek do którego doprowadzone są kanały grzewcze oddaje przez nie ciepło, które zostanie doprowadzone do wybranych przez nas pomieszczeń.

Ogrzewając w ten sposób mieszkanie z całą pewnością zmniejszymy zapotrzebowanie na energię naszego głównego źródła ciepła, czyli pieca. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydamy na ciekawsze rzeczy.

Kominki wbudowane w ścianę lub wolnostojące (czyli tak zwane kozy) są coraz popularniejszym dodatkiem do nowy budujących się domów. Poza oczywistymi zaletami, kominki dzięki coraz ciekawszym projektom, zachwycają swoim wyglądem i idealnie wkomponowują się do salonów, stanowiąc niejako jeden z mebli. Dodatkowo oprócz cieszenia oka, cieszą nasze ciała.

Wpis przypisany do kategorii: Rodzaje kominków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*