Kominek czy koza?

W obecnych czasach bardzo wiele firm oferuje różnorodne ogrzewanie. Bardzo popularne staje się ogrzewanie kominkiem lub znaną od lat kozą.

Co jest lepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od tego, co będziemy ogrzewać.

Koza jest doskonałym źródłem ciepła, producenci prześcigają się w pomysłach na wygląd tych uroczych piecyków, jednak mają jedną złą cechę. Otóż piecyk ten ogrzewa wyłącznie otwarte przestrzenie. Nagrzewa się dość mocno, wydziela bardzo intensywne ciepło, jednak wyłącznie w pojedynczych pomieszczeniach.

Innymi słowy będzie ogrzewał kilka pomieszczeń pod warunkiem, że mamy pootwierane drzwi, albo w inny sposób zapewnimy intensywną wymianę powietrza między nimi.

W przypadku zamknięcia drzwi, ciepło nie dociera do dalszych pomieszczeń.

W przypadku kilku pomieszczeń, o wiele lepszym rozwiązaniem jest kominek, który można zastosować, jako piec grzewczy i od niego poprowadzić ogrzewanie na cały dom. Oczywiście koszty są dość spore, jednak ogrzewania nie robimy na rok, tylko na wiele lat i ma nam służyć bezproblemowo, co roku.

Zarówno kominek jak i koza dają przyjemne ciepło od pieca, jednak tylko w przypadku kominka, można zastosować np. „płaszcz wodny”, który poprowadzi ciepło po wszystkich pomieszczeniach.

Wpis przypisany do kategorii: Rynek kominków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*