Kominki z firmy Kratki.pl

Kratki.pl są jednym z najbardziej prężnych polskich producentów kominków, czy precyzyjniej rzecz ujmując — wkładów kominkowych. Na rynku mają sporo produktów, eksportują je za granicę, a o ich popularności decyduje chyba przede wszystkim bardzo niska cena.

Większość wkładów kominkowych firmy Kratki produkowana jest z szarego żeliwa. Niektóre ze stali kotłowej. W ofercie można spotkać zarówno wkłady dostosowane do dystrybucji gorącego powietrza, jak i wkłady z płaszczem. Firma produkuje i sprzedaje również wolnostojące piece kominkowe, a także akcesoria takie, jak np. nasadki kominowe z płaszczem.

Przegląd niektórych produktów firmy Kratki

Chciałbym w kilku słowach opisać kilka modeli różnych kominków z różnych przedziałów mocy. 

kominek-kratki-ala-12-kwAla 12 kW to kominek o nietypowym kształcie, bo o bardzo wysokiej i wąskiej komorze spalania. Korpus i front wkładu wykonane zostały z blachy kotłowej o grubości 4 mm. Szyba w drzwiach (o wymiarach 33×69 cm) jest żaroodporna i wytrzymuje temperaturę nawet 800°C. Komora spalania wyłożona jest płytami z wermikulitu.

Jest to kominek powietrzny. Posiada deflektor, który wydłuża drogę płomieni w komorze spalania, co poprawia proces spalania a więc i sprawność kominka. Ta zaś sięga 75%. Do środka można załadować polana o długości 35 cm.

Wkład wyposażony jest w dolot powietrza z zewnątrz, pasuje do kominów o średnicy 200 mm. Waży nieco ponad 150 kg. Kosztuje niecałe 5 000 PLN brutto w sklepie internetowym.

kominek-kratki-blanka-910Blanka 910 to najbardziej sprawny kominek powietrzny firmy Kratki, jego sprawność wynosi bowiem 83% a moc nominalna — 14 kW.

Jest to, jak widać, kominek panoramiczny, o wymiarach szyby 82×34 cm. Do środka można załadować polana o długości aż 70 cm (dwukrotnie dłuższe, niż do Ali),

Również i ten kominek wykonany jest ze stali kotłowej, a komora spalania wyłożona jest płytami Thermotte. Wkład waży ponad 180 kg, średnica króćca kominowego to 200 mm.

Naturalnie także i ten kominek posiada doprowadzenie powietrza do spalania. Kosztuje ok. 4 200 PLN.

kominek-antek-z-plaszczem-wodnym-8-kw-kratki

Antek z płaszczem wodnym 8 kW to jeden z najmniejszych (patrząc pod kątem mocy cieplnej) kominków z oferty Kratki.pl. Występuje w wielu wersjach:

Wersje z szybą płaską można kupić w systemie glass, czyli z podwójną szybą, co zmniejsza oddawanie powietrza do pokoju, w którym stoi kominek.

Bez względu na rodzaj szyby, można wybrać kominek z dolotem powietrza z zewnątrz, wężownicą schładzającą, lub obydwoma tymi urządzeniami. Wersja podstawowa jest ich pozbawiona. To oczywiście podnosi cenę. Najdroższa wersja — z gilotyną glass, wężownicą i dolotem — kosztuje 4 387 PLN.

piec-wolnostojacy-kratki-alicja-15-kwPiecyk wolnostojący Alicja 15 kW jest ciekawy z tego względu, że posiada płaszcz wodny oraz wężownicę schładzającą. Można go więc użyć jako pełnoprawnego kotła na paliwo stałe, tyle tylko, że stojącego w salonie. Jego moc wynosi 15 kW, a sprawność 79%.

Piec waży 136 kg, jego wymiary to 99×66×44 cm, szyba zaś ma wymiary 40×37 cm.

Alicja mieści polana o długości tylko 35 cm. Wykonana jest z szarego żeliwa oraz stali kotłowej. Kosztuje 3 394 PLN (w wersji bez wężownicy — 3 150 PLN).

Wszystkie zdjęcia pochodzą z podlinkowanych stron serwisu Nokaut.pl

Wpis przypisany do kategorii: Rynek kominków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*